Medarbejdere

 

Xella Danmark A/S
Lysholt Allé 11
DK-7100 Vejle

Mandag-torsdag        kl. 07:00-15:00
Fredag                          kl. 07:00-14:30

Telefon                          (+45) 75 89 50 66
Mail                                xella-danmark@xella.com
 

 

Salg

Navn Titel Telefon E-mail

Lars Nygaard

Salgsdirektør

+45 42127848

lars.nygaard@xella.com

Claus Johansen

Projektkonsulent  Fyn & Sønderjylland

+45 25702390

claus.johansen@xella.com

John Mortensen

Ekstern Projektsalg
Hovedstadsområdet

+45 23310609

john.mortensen@xella.com

Poul R. Hansen

Ekstern Projektsalg
Midtjylland

+45 23268089

poul.hansen@xella.com

Stephan Jonasson

Projektchef
Ekstern Projektsalg
Sydjylland

+45 23310502

stephan.jonasson@xella.com

Ulrik Burlund

Ekstern Projektsalg
Nordjylland

+45 23390041

ulrik.burlund@xella.com

Lone Storgaard

Key Account Manager, Multipor 

+45 24208488 

lone.storgaard@xella.com

Marketing

Navn Titel Telefon E-mail

Gülay Gülay

Marketing Coordinator Scandinavia

+45 21294041

guelay.guenal@xella.com

Teknik

Navn Titel Telefon E-mail

Johan Vestergård

Teknisk chef Skandinavien

+45 23208528

johan.vestergaard@xella.com

Intern Salg

Navn Titel Telefon E-mail

Rasmus Jensen

Sales Performance &
Digital Transformation Manager

+45 22660344

rasmus.jensen@xella.com

Almir Hodzic

Intern salgsleder

almir.hodzic@xella.com

Jens Rønsholt

Projektleder

+45 76749248

jens.ronsholt@xella.com

Alexandra Leth

Intern salg

alexandra.leth@xella.com

Jonas Jørgensen

Intern salg

jonas.joergensen@xella.com

Anders Skjoldgaard

Intern salg

anders.skjoldgaard@xella.com

Phillip Nielsen

Intern salg

phillip.nielsen@xella.com

Preben Jensen

Intern salg

preben.jensen@xella.com

Peter Jørgensen

Ordrekoordinator

peter.jorgensen@xella.com

Susanne Taylor

Intern salg

susanne.taylor@xella.com

TIlbudsafdelingen

Kontakt

tilbud@xella.com

Kontor

Navn Titel Telefon E-mail

Fredrik Johansson

CEO Skandinavien

+46 734226973

fredrik.johansson@xella.com

Casper Rasmussen Økonomidirektør +45 30350705

casper.rasmussen@xella.com

Gülay Günal Direktionsassistent +45 21294041

guelay.guenal@xella.com

Hanne Juul Bogholder

hanne.juul@xella.com

Karin Grønbæk Bogholder

karin.groenbaek@xella.com

Kenni Panduro

Business Controller Supply Chain

kenni.panduro@xella.com

Majbritt Daugaard

Intern salg

majbritt.daugaard@xella.com

Charlotte Iburg-Krogh

Salgskoordinator

charlotte.iburg@xella.com

Christian Madsen

Salgskoordinator

christian.madsen@xella.com

Malene Eskol

Salgskoordinator

malene.eskol@xella.com

Ordreafdelingen

Kontakt

ordre.dk@xella.com