Medarbejdere

 

Xella Danmark A/S
Lysholt Allé 11
DK-7100 Vejle

Mandag-torsdag        kl. 07:00-15:00
Fredag                          kl. 07:00-14:30

Telefon                          (+45) 75 89 50 66
Mail                                xella-danmark@xella.com

Salg

Navn Titel Telefon E-mail LinkedIn

Lars Nygaard

Salgsdirektør

+45 42127848

lars.nygaard@xella.com

Stephan Jonasson

Projektchef
Ekstern Projektsalg
Sydjylland

+45 23310502

stephan.jonasson@xella.com

Kristian Hansen

Projektsalgschef

+45 23310609

kristian.hansen@xella.com

Claus Johansen

Projektkonsulent  Fyn & Sønderjylland

+45 25702390

claus.johansen@xella.com

Claus Vinding

Projektkonsulent Sælland

+45 23310454

claus.vinding@xella.com

Jan Hemicke

Projektkonsulent
Nordsjælland & København

+45 40421460

jan.hemicke@xella.com

Poul R. Hansen

Ekstern Projektsalg
Midtjylland

+45 23268089

poul.hansen@xella.com

Ulrik Burlund

Ekstern Projektsalg
Nordjylland

+45 23390041

ulrik.burlund@xella.com

Marketing

Navn Titel Telefon E-mail

Lars Nygaard

+45 42127848

lars.nygaard@xella.com

Teknik

Navn Titel Telefon E-mail

Johan Vestergård

Head of Technical & Sustainability

+45 23208528

johan.vestergaard@xella.com

Intern Salg

Navn Titel Telefon E-mail

Rasmus Jensen

Digital Transformation Manager Scandinavia

+45 22660344

rasmus.jensen@xella.com

Almir Hodzic

Intern salgsleder

almir.hodzic@xella.com

Jonas Jørgensen

Intern salg

jonas.joergensen@xella.com

Anders Skjoldgaard

Intern salg

anders.skjoldgaard@xella.com

Preben Jensen

Intern salg

preben.jensen@xella.com

Peter Jørgensen

Ordrekoordinator

peter.jorgensen@xella.com

Susanne Taylor

Intern salg

susanne.taylor@xella.com

Gitte Rasmussen

Intern salg

gitte.rasmussen@xella.com

TIlbudsafdelingen

Kontakt

tilbud@xella.com

Kontor

Navn Titel Telefon E-mail

Fredrik Johansson

CEO Skandinavien

+46 734226973

fredrik.johansson@xella.com

Gülay Günal Direktionsassistent +45 21294041

guelay.guenal@xella.com

Casper Rasmussen Økonomidirektør +45 30350705

casper.rasmussen@xella.com

Hanne Juul Bogholder

hanne.juul@xella.com

Karin Grønbæk Bogholder

karin.groenbaek@xella.com

Kenni Panduro

Business Controller Supply Chain

kenni.panduro@xella.com

Christian Madsen

Salgskoordinator

christian.madsen@xella.com

Marcus Buchholtz

Salgskoordinator

marcus.buchholtz@xella.com

Malene Eskol

Salgskoordinator

malene.eskol@xella.com

Camilla Sørensen

Salgskoordinator

camilla.soerensen@xella.com

Ordreafdelingen

Kontakt

ordre.dk@xella.com